Pinhâni Konserleri


PİNHANİ HER YERDE  !


06 Aralık Çarşamba - Hayal Kahvesi, Bandırma - Balıkesir
07 Aralık Perşembe - Hayal Kahvesi, Çanakkale
08 Aralık Cuma - Hayal Kahvesi, Edirne
09 Aralık Cumartesi - IF Beşiktaş, İstanbul
13 Aralık Çarşamba - SO36, Berlin - Almanya (Pinhani & Adamlar)
16 Aralık Cumartesi - Eskişehir
22 Aralık Cuma - Geyik Bistro - Uşak
23 Aralık Cumartesi - Kadıköysahne, İstanbul
27 Aralık Çarşamba - Ege Perla AVM, İzmir  
               


Devamı

Yeni albümümüz Kediköy yayımlandı

Yeni albümümüz 'Kediköy' yayımlandı. Çok yakında ilk klip de yayına girecek. Yönetmenliğini İmre Haydaroğlu'nun yaptığı 'Geri Dönemem' çok yakında yayında.


Devamı

Yeni Klibimiz "Gönül Dağı”..

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz, içinde bulunduğumuz dönemin en önemli ozanlarından Neşet Ertaş'ın en bilinen eserlerinden biri olan Gönül Dağı'na bir süredir konserlerimizde yer veriyorduk.Gönül Dağı, Canlı Yayın albümünde de en dikkat çeken kayıtlardan biri oldu. 
İmre Haydaroğlu'nun yönetmenliğinde çekilen konser görüntüleri ve grubun çalışma yerinde çekilen "renkli" görüntülerden oluşan Gönül Dağı'nın video klibi bu haftadan itibaren müzik kanallarında gösterilecek. 


Devamı

Pinhâni "Canlı Yayın"da

Selim Aydın'ın evinde yaptığımız akustik konserin kayıtlarından oluşan yeni kasedimiz  "Canlı Yayın" bugünden itibaren tüm seçkin kasetçilerde! Israrla isteyiniz. Bu konserde iki yeni şarkının yanı sıra, daha önce yayımladığımız bazı şarkıların yeni versiyonları, Sertab Erener'in albümünde yer alan Pinhâni şarkıları ve konserlerde çaldığımız bize ait olmayan bir kaç şarkıya yer verdik. İki şarkıda misafir olarak Karadeniz müziğinin en önemli seslerinden Ayşenur Kolivar ve Kolektif İstanbul'dan Richard Laniepce bize eşlik etti.  Sadece akustik enstrümanların kullanıldığı bu konser kaydı, 1980'li yıllarda yapılan Çekirdek Sanatevi dinletilerinden ilham alınarak yapıldı.


Devamı

Yitirmeden

2006 ve 2008'de yayınladığımız iki albümün ardından, bu defa tek bir şarkı yayınlamayı tercih ettik ; Yitirmeden. Bu şarkıyı şu an için sadece internette bulabileceksiniz. Hem resmi sitemizde, hem de etkin olduğumuz diğer sitelerde şarkı yayınlanacak. Belki bir şarkı internet üzerinden ilk defa paylaşılmıyor, ancak bu bizim için bir ilk ve bundan sonra aynı yolla başka şarkılar da paylaşacağız. Bu şarkıyı, her iki albümümüzü kaydeden ancak 2008 yılında aramızdan ayrılan Tanju Duru'ya ithaf ediyoruz.


Devamı

Pinhâni Sınırları Aşamadı!

Pinhâni, yeni albümü ''Başka Şeyler''in ilk klibini, albümün açılış şarkısı ''Bana Hediye''ye çekti. Dünyanın sınırlarla bölünmüş olmasını konu alan şarkı için, grup üyeleri Türkiye'nin dört bir yanına dağıldı ve sınır kapılarına dayandı. 


Devamı

Eylül

Yeni şarkımızı yine sitemiz üzerinden sizlerle paylaşıyoruz. Eylül'ün sözleri Sinan Kaynakcı'ya, müzikleri ise Akın Eldes ve Sinan Kaynakcı'ya ait. Kontrbasta İlkin Deniz, davulda Turgut Alp Bekoğlu yine bize eşlik ettiler. Kayıtları Erim Arkman ve Barış Erduran gerçekleştirdi. Akın Eldes'in 2007'de yayınladığı Eylül isimli kaydından yola çıkan bu şarkıda, Akın Eldes 1980'in , Sinan Kaynakcı 2008'in Eylül ayında yaşadıklarını anlatıyor.


Devamı

Pinhâni çok aşık..

TEGV yararına yapılan Habertürk Gazetesi'nin medya sponsoru olduğu kısa bir süre sonra müzik marketlerdeki yerini alacak çocuklar için söylenen Feridun Düzağaç şarkıları "İYİLİK GÜZELLİK SPOR" albümünde Pinhâni "Çok Aşık" şarkısını seslendirdi.


Devamı

Pinhâni' nin yeni şarkısı

Sadece sitemizden yayınladığımız ikinci şarkı olan "Değirmendeki" , Pinhâni ve Kolektif İstanbul'un üyelerinin yer aldığı bir kayıt. Söz ve müzik Sinan Kaynakcı'ya ait. Kayıt ve miks Kadıköy Stüdyo'sunda Erim Arkman ve Barış Erduran tarafından gerçekleştirildi. Güle güle dinleyin...


Devamı

En sevilen parçalarımızdan "Sevmekten Usanmam" a klip çekildi.

Pinhâni , 2. albümü "Zaman Beklemez"in altıncı klip çalışması için "Sevmekten Usanmam" ı seçti. Daha önce "Zaman Beklemez" albümünden "Ağlama", "Dursana Dünya", "Ne Güzel Güldün", Düğün Dernek" ve "Zaman Beklemez" şarkılarına klip çekilmişti. "Sevmekten Usanmam" ın klip çekimi Jolly Joker - İstanbul da verilen konser öncesinde ve konser sırasında Canon EOS 7D kamera ile yapıldı. Performans görüntüleri ile birlikte diziden de karelere yer verildi.Devamı

Zaman Beklemez.

Pinhâni , ikinci albümüne ismini veren şarkı "Zaman Bekleme" için farklı bir animasyon video klip hazırladı. Pinhâni dinleyicilerinin en sevdiği şarkılardan biri olan "Zaman Beklemez" insanın zamanla yaptığı mücadeleyi ve zamana karşı çaresizliğini anlatıyor. Bu albümün 5. video klibi olan "Zaman Beklemez" için "Dursana Dünya" videosunda olduğu gibi yine stop motion tekniği kullanıldı, klibin yönetmeni yine Tan Cemal Genç. Çekimleri iki farklı stüdyoda ve 3 aylık bir çalışmayla bitirilen video için elektronik ve beton şehir adı verilen iki şehir kuruldu, iki kukla aşığın bu şehirlerden kurtulup doğayla yeniden buluşmaları canlandırıldı. "Zaman Beklemez" videosu modern dünyaya ciddi göndermeler yapıyor, kullanılan dekorlar ve aksesuarların birçoğu her evde bulunan, etrafımızı saran eşyalar ve malzemelerden oluşuyor. Bir hurdalığa dönen dünyamız için zamanın hızla geçtiğini ve geri dönmenin artık çok zor olduğunu bize bir kere daha hatırlatıyor.


Devamı

Ünlü Müzisyen Tanju Duru' yu kaybettik.

Üniversite yıllarında "Ezginin Günlüğü" 'ne dahil olarak, grubun 1984-1990 yılları arasında çıkarttığı 5 albümde yer alan Tanju Duru, evinde kurduğu donanımla çeşitli belgeseller ve filmlere müzikler hazırladı, albümler kaydetti. Ardından 1999' da Durukayıt Stüdyosu' nu kurdu. Burada Türkiye' nin popüler müzisyenlerinin albümlerini kaydeden Duru, Yazı Tura Filmi' nin müziklerini bir albümde topladı. Duru, Mehmet Güreli' den Pinhani' ye, Bülent Ortaçgil' den Ayşe Tütüncü' ye kadar çok sayıda müzisyene albümler kaydetti. Duru, bu birikimini 2007' de 3 şarkının yanı sıra çeşitli belgeseller için yazılmış tema müziklerinin yer aldığı "Duru Zamanlar" albümünde topladı. Doğasever ve özgürlüğe düşkün kişiliğiyle tanınan Duru, Karadeniz ve İran' da çok sayıda tura katıldı. "Barışa Pedal" hareketinde aktif rol alıp yurt turuna çıkan Duru, mütevazi kişiliğiyle tanınıyordu.


Devamı

Dursana Dünya..

Pinhâni' nin yeni klibi "Dursana Dünya" müzik kanallarında yayına girdi. Parça, tamamen stop-motion animasyon tekniğiyle çekildi. Şarkının kahramanları ise kağıttan iki sevgili. Kukla tekniğiyle canlandırılan iki sevgili, "dünyanın işlerinden" vespa' larıyla kaçıyorlar ve aşklarını yaşamak istiyorlar.


Devamı

Pinhâni' den Düğün Dernek.

Bu şarkının kaydında grubun yakın arkadaşlarından oluşan bir koro yer almış, stüdyoya sofralar kurulmuş, samimi bir kayıt gerçekleştirilmişti. Şarkının klibinde ise bu kayıtta yer alan kişilerin de yer aldığı oldukça kalabalık bir arkadaş grubu Pinhâni'ye eşlik etti. Klipte grubun yakınları dışında oyuncu ya da figüran yer almadı. Grup üyelerinin çok fazla öne çıkmadığı klip, iki binin üzerinde fotoğraf karesi ve video çekimlerinin harmanlanmasıyla oluştu.


Devamı

Pinhâni' ye 2 Günde 2 Ödül.

Pinhâni, 5 Mayıs gecesi düzenlenen 15. Kral Tv Müzik Ödülleri töreninde en iyi dizi-film müziği dalında, müziğini yaptığı "Kavak Yelleri" dizisi ile ödül aldı. 6 Mayıs günü İstanbul Teknik Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında yaklaşık 5 bin İTÜ öğrencisinin internet üzerinden yaptığı oylamayla belirlenen "İTÜ Yılın En İyileri Ödülleri töreninde Pinhâni, yılın en iyi müzik grubu ödülünü aldı.Bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz.


Devamı

Pinhâni - Kavak Yelleri

31 Mayıs Perşembe günü yayına giren dizinin jenerik müziği Hele bi gel . Dizide Pinhâni nin albümde olan ve olmayan bestelerinden enstrümantal yorumlar da bulunuyor. Dizi Urlada yaşayan dört lise son öğrencisinin yaşadıklarını konu alıyor. Kavak Yelleri halen her cumartesi saat 20:00de yayınlanıyor.


Devamı